Dni Kultury

Dni Kultury z Bratem Albertem 2014.

PRZYSTAŃ, POZNAJ, POMÓŻ.

Termin od 21 marca do 11 kwietnia 2014 r.
Koło Gorzowskie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta wspólnie z mieszkańcami naszego Schroniska kolejny rok zaprasza wszystkich na Dni Kultury z Bratem Albertem. Motto naszych Dni – Przystań, Poznaj, Pomóż – tym razem nawiązuje do logo miasta „Gorzów – Przystań”. Chcemy, żeby było ono Przystanią dla wszystkich.

Program tegorocznych Dni Kultury przewiduje:

21 marca o godz. 16:00 zapraszamy na piknik w naszym Schronisku przy ul. Strażackiej 66 – Powitanie Wiosny! Impreza planowana jako wesołe konkursy (krzyżówki, szarady, piosenki) o tematyce wiosennej z drobnymi upominkami. Symboliczne pożegnanie zimy poprzez wspólne topienie Marzanny. Zakończenie poczęstunkiem z grilla.

24 marca o godz. 16:00 zapraszamy do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sikorskiego 107 na otwarcie wystawy fotografii w ramach konkursu: Prześlij nam swoją pracę, którą mógłbyś zatytułować: To nam daje nadzieję.
Pokazane zostaną prace zakwalifikowane do finału przez komisję konkursową. W finale głosować można będzie na wybraną pracę za pomocą specjalnych głosów gromadzonych w Bibliotece. Przeliczenie głosów i ogłoszenie wyróżnień nastąpi w dniu 7 kwietnia 2014 r.

27 – 30 marca 2014 godz. 17:00 – 19:00 Galeria Handlowa „Panorama” – kiermasz książek.
Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy zbiórkę książek używanych, które w ramach Dni Kultury będą wydawane zainteresowanym. Wydawanie książek, jest połączone ze zbiórką pieniędzy na rzecz gorzowskiego schroniska dla bezdomnych. Warto podkreślić, że wśród nich znajduje się wiele znakomitych i godnych uwagi pozycji. Poza Panoramą będą uruchomione trzy dodatkowe punkty: na myjni samochodowej „Szaniec” na rogu Racławickiej i Piłsudskiego, w sklepie z firanami pani Krystyny Bossy na Starym Bazarze oraz w Zakładzie Kosmetycznym Genezis na ul. Chełmońskiego. Będą one otwarte w godzinach ich pracy.

2 kwietnia o godz. 18:00 w Schronisku odbędzie się recital Eli Kuczyńskiej zatytułowany: „Z różnych stron… uczuć”.

3 kwietnia 2014 godz. 18.00 w Filharmonii Gorzowskiej przy ul. Dziewięciu Muz 10 odbędzie się Klub Melomana. Impreza muzyczna odbywająca się cyklicznie wg scenariusza Marka Piechockiego.

4 kwietnia o godz. 18:00 w Kinie 60 Krzeseł przy ul. Pomorskiej 73 zobaczyć będzie można film „Pół żartem, pół serio” z 1959 roku z Marilyn Monroe w roli głównej. Seans współorganizowany przez DKF Megaron przy Miejskim Ośrodku Sztuki.

7 kwietnia o godz. 17:00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sikorskiego 107 odbędzie się inscenizacja na motywach sztuki Karola Wojtyły pt.: „Brat naszego Boga”. Występuje młodzież grupy teatralnej przy II LO pod kierunkiem pani Anety Gizińskiej – Hwozdyk.

Po inscenizacji nastąpi rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego.

8 kwietnia godz. 17:00 – Schronisko koncert uczniów Szkoły Muzycznej im. W. J. Ciesielskiego.

11 kwietnia o godz. 17:00 w naszym Schronisku odbędzie się Droga Krzyżowa bezdomnych. Będzie to przygotowanie do świąt Wielkanocnych w oparciu o refleksje osób bezdomnych i oryginalnie przygotowane stacje drogi krzyżowej przez mieszkańców Domu Brata Alberta.

Wstęp na wszystkie imprezy wolny.

 

Projekt współfinansowany ze środków budżetu miasta Gorzowa Wlkp.

LOGOTYP_CLAIM_PLDKFmaly