Ogólnopolska akcja liczenia osób bezdomnych.

W nocy z 8 na 9 lutego 2017r. zostało przeprowadzone badanie liczenia osób bezdomnych przebywających na terenie miasta Gorzowa Wlkp.
W akcji wzięło udział 56 przedstawicieli instytucji i podmiotów współpracujących na rzecz pomocy osobom bezdomnym w Gorzowie Wlkp: Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, Komenda Miejska Policji, Miejska Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym, Koło Gorzowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, Klub Abstynenta „24godziny”, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki, Zakład Karny.
Podczas spotkania organizacyjnego opracowano mapkę Gorzowa Wlkp., na której to zaznaczono miejsca w których przebywają osoby bezdomne. W tym roku innowacyjnym krokiem wprowadzonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej będzie krótka ankieta skierowana do osób bezdomnych. Z naszego Koła w tym roku w badaniu uczestniczyli: Agnieszka Wójcik, Mieczysław Zawałka, Piotr Kuśmider. Znamy już wyniki tej akcji:  w Gorzowie jest 189 osób bezdomnych. Poniżej linki do informacji dotyczącej liczenia bezdomnych w Gorzowie.

(fot. Radio Gorzów, Agnieszka Wójcik)

IMG_1652
http://radiogorzow.pl/files/2017/02/p.-malyszko-spis-bezdomnych-1.mp3

http://radiogorzow.pl/files/2017/02/p.-malyszko-spis-bezdomnych-3.mp3

http://radiogorzow.pl/files/2017/02/p.-malyszko-spis-bezdomnych.mp3

 

Comments are closed.